گزارش
صفحه اول گزارش گزارش علمی گفت و گو با مهندس حسین محلوجی
گفت و گو با مهندس حسین محلوجی
۱۳۹۴/۰۲/۲۷

گفت‌وگو با مهندس حسین محلوجی، کار ساده‌ای نیست؛ از این نظر که او در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی، و ... فعال بوده و ادا کردن حق مطلب درباره او، و محدود کردنش در یک مقوله یا موضوع خاص، اگر ناممکن نباشد بسیار دشوار است. با مدیری گفت‌وگو می‌کنید که مبارز و انقلابی بوده، عمران و آبادانی و به گفته خودش «توسعه» ایران یا گوشه‌ای از ایران را دنبال می‌کرده، دو سال استاندار و یک سال قائم‌مقام وزی ربوده، هفت سال نماینده مجلس بوده، هشت سال وزارت کرده، و همزمان ....

ادامه در بخش مقالات سایت و یا از لینک زیر استفاده شود.

http://www.kashanica.com/index/article/articledetail/50

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.