انتشارات
صفحه اول انتشارات بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
قیمت: ۱۰۰۰۰۰۰ ریال

کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفر‌ها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که در سفرهای تجاری خود از کاشان گذشتند، خاورشناسانی که به انگیزه تحقیق درباره ایران و فرهنگ آن به این سرزمین آمدند، اعضای هیئت‌های باستان‌شناسی، ادیبان و شاعران مشهور، نقاشانی که بیش از هر چیز به طبیعت و مناظر زیبای سرزمین‌های دیگر توجه نشان می‌دادند، مامورانی در لباس مبدّل، و...

اینان در سفرنامه‌ها، گزارش‌های سفر و خاطرات خود از کاشان یاد کرده‌اند و فراز و فرود این شهر و مراکز زیستی پیرامون آن را در نوشته‌های خود به تصویر کشیده‌اند. در نوشته‌های یاد شده که هر یک از آنها‌گاه تنها رسانه ثبت و ضبط و انتشار اطلاعات مکتوبِ دست اول روزگار خودند، و از منابع در خور اعتنای پژوهش‌های تاریخی و تاریخ‌نویسی به شمار می‌روند، علاوه بر صنعت و تجارت در کاشان، از خلق و خوی مردم، چگونگی گذران زندگی آنان، نحوه اداره امور شهر، رفتار حاکمان شهر با مردم، عادات و آداب و رسوم مردم، معماری، کشاورزی، آبیاری و آبرسانی، بنیادگذاری و اداره مقابر و مساجد و مدارس علمیه، گذران اوقات فراغت مردم، و مانند این‌ها نیز سخن رفته است و فراز و فرود کاشان را به‌روشنی در این نوشته‌ها می‌بینیم. بنیاد فرهنگ کاشان این کتاب را در ۶۰۰ صفحه مصور و رنگی و با جلد سخت منتشر کرده است.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.