پروژه ها
صفحه اول پروژه ها کاشان و کاشانیان در آلبوم‌خانه کاخ گلستان
کاشان و کاشانیان در آلبوم‌خانه کاخ گلستان
منتشر می‌شود

کاشان و کاشانیان در آلبوم‌خانه کاخ گلستان

عکس‌هایی که عکاسان صاحب نام دوره قاجار و شخص ناصر‌الدین شاه از سوژه‌های خود گرفته‌اند در عمارت آلبوم‌خانه، که در ضلع جنوبی شرقی کاخ گلستان قرار دارد، نگهداری می‌شود. شماری از این عکس‌ها از کاشانیان گرفته شده که در زمره معاریف و مشاهیر دربار شاهان قاجار در عرصه‌های سیاسی، اداری، هنر، ادب، بازرگانی، دین، طبابت، و ... خدمت کرده‌اند. این مجموعه را عکس‌هایی از دیگر کاشانیان که در دربار قاجاریان خدمت کرده‌اند، و عکس‌هایی از بناها و مناظر کاشان و پیرامون آن و چند اثر هنری کامل می‌کند.
عکس‌های مورد اشاره را پژوهشگران بنیاد فرهنگ کاشان (محمد‌حسن سمسار و فاطمه سرائیان) شناسایی کرده‌اند و برای هر کدام شرحی درخور نوشته‌اند.
این مجموعه، در قالب کتابی نفیس، با نام کاشان و کاشانیان در آلبوم‌خانه کاخ گلستان، به زودی منتشر خواهد شد.
کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.