پروژه ها
صفحه اول پروژه ها میراث فرهنگی کاشان در موزه‌های دنیا
میراث فرهنگی کاشان در موزه‌های دنیا
کاشان از آن دسته شهرهای جهان است که اشیای تاریخی و فرهنگی آن در بیشتر موزه‌های معتبر جهان به چشم می‌خورد. این آثار در پژوهش‌های مربوط به تاریخ و هنر دوره‌های تاریخی کاشان اهمیت فراوانی دارند و از منابع دست اول به شمار می‌آیند. از این رو بنیاد فرهنگ کاشان تصمیم به شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات مربوط به اشیای موجود از کاشان در موزه‌های مختلف جهان گرفته و نمایندگان آن بازدید از موزه‌های ویکتوریا و آلبرت (لندن) و موزه بریتانیا(لندن) و موزه متروپلیتن (نیویورک) دیدار کرده‌اند. و همچنین برای جمع‌آوری اطلاعات، با موزه‌های ویکتوریا و آلبرت، و موزه بریتانیا در لندن، موزه واشینگتن، موزه لوور، موزه برلین، موزه باستان‌شناسی استانبولِ ترکیه، موزه ملی سوئد، موزه ملی کپنهاک، موزه هنر‌های کاربردی اتریش، موزه اوکایاما در ژاپن، موزه‌ هنر‌های شرقی مسکو، موزه سلطنطی آنتاریو در کانادا، و چند موزه دیگر مکاتبه کرده است.
تا کنون شناسنامه صد‌ها نمونه از اشیای موجود در موزه‌های متروپولیتن، ویکتوریا و آلبرت لندن، موزه هنرهای زیبای بوستون، گالری والترز در بالتیمور، گالری فریر واشینگتن در اختیار بنیاد قرار گرفته است. و بنیاد کاشان امیدوار است با تداوم این روند اطلاعات مربوط به این مجموعه ارزشمند از اشیای تاریخی کاشان را یرای استفاده پژوهشگران و علاقه‌مندان به هنر و فرهنگ کاشان گرد‌آوری کند.
کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.