همکاران و پژوهشگران
حسین محلوجی
بنیان گذار بنیاد فرهنگ کاشان
محلوجی، حسین (کاشان 1326ش)،

دولتمرد ایرانی،
وزیر معادن و فلزات (1368 – 1376)،
قائم مقام وزیر معادن و فلزات (1360- 1361)،
استاندار لرستان (1359- 1360) و سه دوره نماینده مجلس شورای اسلامی از کاشان (1361-1368).
حسین محلوجی در عرصه‌های فرهنگ و ورزش نیز فعال بوده است. از سال 1371 تا 1375 رئیس کمیته ملی المپیک ایران و از سال 1373 تا 1381 رئیس موسسه فرهنگی - ورزشی پرسپولیس بود. در این دوره تیم فوتبال پرسپولیس شش بار قهرمان ایران و یک بار نیز قهرمان جام حذفی ایران شد.
محلوجی از سال 1373 تا سال 1376 ریاست هیئت امنای احیای بناهای تاریخی و بافت قدیم کاشان را به عهده داشت.
در سال 1378 هفته‌نامه فرهنگی - ورزشی پرسپولیس را پایه گذاشت و در سال 1381 بنیاد فرهنگ کاشان را تاسیس کرد که بنیادی غیرانتفاعی است و پژوهش و انتشارات در حوزه‌های فرهنگ و تاریخ و تمدن کاشان را به عهده گرفته است.
کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.