اخبار
صفحه اول اخبار سرگذشت ارباب تفضلی، پدر صنعت نساجی ایران منتشر می‌شود
به گزارش کاشان آنلاین
سرگذشت ارباب تفضلی، پدر صنعت نساجی ایران منتشر می‌شود
۱۳۹۴/۱۱/۲۴

به گزارش کاشان آنلاین، محمود تولایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در کاشان گفت: این کتاب توسط مرکز پژوهش‌های مجلس در حال تهیه و تدوین است.


تولایی با بیان اینکه مردم کاشان مرحوم ارباب حسن تفضلی، پدر صنعت نساجی ایران را به عنوان مردی تلاشگر در عرصه صنعت می‌شناسند و از وی به نیکی نام می‌برند گفت: ولی متاسفانه با گذشت بیش از سی‌سال هنوز موفق نشد‌ه‌ایم مسئولان را متقاعد کنیم حتی یکی از کوچه‌های این شهر را به نام وی نام‌گذاری کنند.


رئیس اتاق بازرگانی کاشان با بیان اینکه کاشان یک شهر توریستی و صنعتی است گفت: اما در این شهر برای بخش گردشگری زیر ساخت‌ها فراهم نیست.


تولایی با بیان اینکه صنایع دستی سنتی مانند شعربافی، شیشه‌گری، مسگری، کاشی‌گری، مخمل بافی، حریر بافی  و فرش دست‌بافت در کاشان به فراموشی سپرده شده است، گفت: با توجه به اینکه برند شهرستان کاشان فرش دست‌بافت است باید تمام تلاش خود را برای احیای این صنعت گرانبها و ارزشمند به کار بگیریم.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.