اخبار
صفحه اول اخبار خانه ایرانی کاشان جزء 25 اقامتگاه برتر خاورمیانه قرار گرفت
به گزارش خبرگزاری میراث آریا
خانه ایرانی کاشان جزء 25 اقامتگاه برتر خاورمیانه قرار گرفت
۱۳۹۴/۱۱/۱۷

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری اصفهان،محسن جاوری با اشاره به این که “۲۰۱۶ Travelers Choice awards” بالاترین جایزه افتخاری پایگاه معتبر تریپ ادوایزر است، گفت: این جایزه به عنوان “بهترین انتخاب گردشگران” شناخته می شود که هتل سرای عامری‌ها،خانه ایرانی و خانه منوچهری سه هتل  سنتی کاشان در میان برگزیدگان جهانی این جایزه قرار گرفته است.


دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان با بیان این که امسال مراکز اقامتی در ایران توانسته اند جایگاه خوبی در رده بندی این پایگاه اینترنتی داشته باشند، تاکید کرد: این سه هتل سنتی با ارائه خدمات گسترده و با کیفیت بالا به گردشگران توانسته اند رضایت عالی آنان را جلب کند و در حال حاضر بعنوان اولین توصیه تریپ ادوایزر بعنوان اقامتگاه های عالی کاشان مطرح  شوند.


وی ادامه داد: پایگاه “تریپ ادوایزر” در میان سایت های مطرح در صنعت گردشگری بسیار شناخته شده است و بسیاری از گردشگران برای دریافت اطلاعات سفرهای خود به این سایت مراجعه می کنند و به توصیه های این سایت عمل می کنند.


جاوری با بیان این که امروز آن چیزی که درجه کیفیت هتل ها و اقامتگاه ها را تعیین  می کند حس و تجربه گردشگر, و مهمان است، اضافه کرد: معرفی “بهترین بهترین ها” در ارائه خدمات، کیفیت، رضایت مداری  اهداف اصلی این  وب سایت گردشگری است که با بررسی بین هتل ها، مراکز اقامتی، جاذبه های گردشگری و برند ها و محصولات مرتبط در صنعت گردشگری اتفاق می‌افتد.


شهرستان کاشان با دارا بودن23 مرکز اقامتی و ظرفیت بیش از 200تخت است که از این تعداد 9 خانه تاریخی با همکاری بخش خصوصی  به هتل سرای سنتی تغییر کاربری داده شده است.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.