اخبار
صفحه اول اخبار گزارش تصویری گذری و نظری برتاریخ گذشته
به گزارش پورتال خبری کاشان
گزارش تصویری گذری و نظری برتاریخ گذشته
۱۳۹۴/۱۱/۰۵


 

بازار کاشان تنها تاریخ کاشان نیست،  موزه و تاریخ زندگی دوران کودکی کاشانی ها هم هست، در گذر از بازارکاشان، اگر نظر جستجوگری داشته باشیم و با عجله نخواهیم از ابتدای بازار به انتهای بازار برویم، ابزاری را مشاهده خواهیم کرد که در همان نظراول، دوران کودکی را تداعی خواهد کرد.

 

بازار کاشان موزه بزرگی است که عتیقه هایی را در خودش جای داده است که گذر زمان را نشان می دهد و افسوس و دوران کودکی و نوجوانی را که چه زود گذشت.

 

گزارش تصویری پورتال خبری کاشان، این دفعه به حاج ابراهیم مشکی و بازار کاشان و وسایل دوران نه چندان دور، دوران کودکی را برای لحظاتی تداعی کرده است.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا کلیک کنید. 

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.