اخبار
صفحه اول اخبار بزرگداشت مشفق کاشانی در حوزه هنری
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
بزرگداشت مشفق کاشانی در حوزه هنری
۱۳۹۴/۱۰/۲۰

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، همزمان با اولین سالگرد درگذشت مرحوم استاد مشفق کاشانی، نخستین دوره «همایش ملی استاد مشفق کاشانی» به همت دفتر آفرینش های ادبی حوزه هنری برگزار می شود.

عباس کی منش ملقب به «مشفق کاشانی» در سال 1304 در شهر کاشان زاده شد. او تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در همین شهر و تحصیلات دانشگاهی را در دانشگاه تهران به پایان برد. او با اخذ درجه فوق لیسانس به تدریس مشغول شد و مدت 37 سال در آموزش و پرورش به تربیت نسل جوان کشور پرداخت.

استاد مشفق کاشانی که علاوه بر عضویت در انجمن قلم ایران، ریاست شورای شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت مدیره انجمن شاعران ایران را نیز برعهده داشت در 28 دی ماه 1393 و در حالی که به شعرخوانی مشغول بود از حال رفت و در بیمارستان به دلیل نارسایی قلبی درگذشت .

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.