اخبار
صفحه اول اخبار تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه های کاشان و ایلینویز آمریکا منعقد شد
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه های کاشان و ایلینویز آمریکا منعقد شد
۱۳۹۴/۱۰/۰۹

به گزارش ایرنا، همکاری دانشگاهی و علمی از طریق تحقیقات و مطالعه برای پیشرفت علوم، تشویق و بازدید اعضای هیات علمی دو مرکز، توافق برای تشکیل کرسی های آموزشی کوتاه مدت و بلندمدت هر دو دانشگاه، انجام طرح های تحقیقاتی و کمک به انتشارات مشترک و پیشبرد فعالیت های علمی از مفاد این تفاهمنامه است.

این تفاهمنامه به مدت پنج سال بین دو دانشگاه به امضاء رسید.

رئیس دانشگاه کاشان در حاشیه امضای این تفاهمنامه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه کاشان برای اولین بار کرسی های علمی بین المللی تحت حمایت خیرین را راه اندازی کرده است.

عباس زراعت افزود:اولین کرسی علمی، هفته گذشته در حمایت از رصدخانه ملی ایران در کاشان برگزار و دومین کرسی علمی بین المللی نیز امروز به پروفسور شاهیده پور از دانشگاه ایلینویز اعطا شد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری دو دانشگاه گفت: یکی از برنامه ها و اهداف این تفاهمنامه تبدیل کاشان به ششمین شهر هوشمند کشور بعد از شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و ارومیه است.

زراعت از راه اندازی مرکز تحقیقات و توسعه فناوری هوشمند با همکاری وزارت نیرو در دانشگاه کاشان خبر داد و تصریح کرد: در برنامه بلندمدت دانشگاه هوشمند به شهر هوشمند بسط داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: ستاد مرکزی شبکه هوشمند برای شش شهر هوشمند کشور در دانشگاه کاشان تشکیل خواهد شد و هدف از این اقدام استفاده از پتانسیل دانشمندان و نخبگان داخل ایران و خارج از کشور است.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.