اخبار
صفحه اول اخبار رشد چهار برابری گردشگران کاشان در دولت یازدهم
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
رشد چهار برابری گردشگران کاشان در دولت یازدهم
۱۳۹۴/۰۸/۲۳

به گزارش ایرنا، سیدمحمدناظم رضوی روز شنبه 23/08/94 در نشست «کاشان شهر فرصت ها» اظهار داشت: با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور، تاکید دولت چه در زمان مذاکرات و پس از برجام آماده سازی برای پذیرش سرمایه گذاران و رفت و آمد فعالان اقتصادی از کشورهای غربی و اروپایی است.

وی به حضور کاشان به صورت ویژه در جلسه مقامات عالی رتبه دیپلماتیک کشور و وزارت صنعت و معدن اشاره کرد و افزود: شهرداری کاشان در ایجاد امنیت و شرایط پویا برای سرمایه گذاران و تعامل و همکاری با فعالان اقتصادی و افزایش مناسبات تجاری و بازرگانی با بخش خصوصی می کوشد.

ناظم رضوی تاکید کرد: حضور رایزنان بازرگانی از هشت کشور خارجی در شهرداری کاشان برای افزایش مشارکت های تجاری یکی از این برنامه هاست.

به گفته وی، از آنجا که کاشان چشم انداز عمده استان اصفهان در مباحث گردشگری عنوان شده است، مهیا کردن شرایط برای سرمایه گذاران و گردشگران ضروری است.

شهردار کاشان بر فراهم کردن زمینه های سخت افزاری و نرم افزاری برای سرمایه گذاران تاکید کرد و گفت: حضور گردشگران خارجی از کشورهای مختلف با توجه به داشته های تاریخی، فرهنگی و مذهبی کاشان و ویژگیهای اقلیمی و طبیعی زمینه خوبی برای بارورسازی فرصت ها و رشد و تعالی شهر است.

وی گفت: آماده سازی اماکن اقامتی و هتل های کاشان توسط گردشگران در دو سال گذشته از چند ماه قبل موید رشد فزاینده حضور گردشگران در این منطقه است. 

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان نیز در این نشست اظهار داشت: تلاش شورای شهر تصویب برنامه ها و مصوباتی در جهت ایجاد شرایطی برای امنیت خاطر و اطمینان سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در این شهرستان است.

حسین حیدریان افزود: نگاه مدیران شهری، نگاه کلان به سرمایه گذاری و شکوفایی آن با تجمیع و تمرکز سرمایه هاست و امروز با غنیمت شمردن فرصت های سرمایه گذاری می توان آینده کاشان را با ترقی و پیشرفت و تعالی رقم زد.

رئیس شورای اسلامی کاشان گفت: کاشان فرش قرمز خود را در استقبال از سرمایه گذاران بخش خصوصی پهن کرده است.

حیدریان تصریح کرد: کاشان شهرستانی با 900 واحد صنعتی به ویژه در تولید محصولات نساجی، گلاب و عرقیات گیاهی است که اقتصاد آن به برکت این واحدهای تولیدی در منطقه فعال است.

وی اشتغال 43 هزار نفر در صنایع کاشان را یادآورشد و افزود: تعداد یکهزار و 700 اثر تاریخی شناسایی شده و 313 اثر ثبت ملی شده، تعدد بقاع متبرکه و شهرهای قمصر، نیاسر، برزک، نطنز، آران و بیدگل، بادرود و نوش آباد در اطراف کاشان ظرفیت خوب گردشگری برای کاشان و استفاده از پتانسیل های خوب این منطقه را فراهم کرده است.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.