اخبار
صفحه اول اخبار کسب چهار نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی به مدیر گروه فرش دانشگاه کاشان
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان
کسب چهار نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی به مدیر گروه فرش دانشگاه کاشان
۱۳۹۴/۰۸/۲۰

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، علی عمرانی پور اظهار داشت:در سومین دوره داوری دو سالانه نشان ملی کیفیت و برتری صنایع دستی ایران که از هیجدهم تا بیست و دوم مهرماه در اصفهان برگزار شد "فتحعلی قشقایی فر" موفق به کسب چهار نشان ملی در زمینه گلیم بافی و نمددوزی این دو سالانه شد.

وی با بیان اینکه آثار منتخب این دوسالانه جهت کسب نشان بین‌المللی به شورای جهانی صنایع دستی معرفی می شوند افزود: دریافت‌کنندگان نشان ملی می‌توانند سال آینده در مسابقات بین‌المللی دریافت مهر اصالت یونسکو شرکت نمایند.

سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی منطقه مرکزی مهرماه سال جاری در اصفهان برگزار گردید که بالغ بر 628 اثر صنایع دستی در منطقه مرکزی کشور شامل استان‌های اصفهان، یزد، قم، چهارمحال و بختیاری، مرکزی و لرستان در مسابقات نشان ملی کشور شرکت نمودند.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.