اخبار
صفحه اول اخبار ارسال 43 اثر صنایع دستی کاشان به داوری نشان ملی مرغوبیت
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
ارسال 43 اثر صنایع دستی کاشان به داوری نشان ملی مرغوبیت
۱۳۹۴/۰۶/۱۵

به گزارش ایرنا، محسن جاوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: آثار 30 هنرمند کاشانی برای داوری سومین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی منطقه مرکزی کشور که با حضور استان های اصفهان، قم، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، لرستان و یزد از هجدهم شهریورماه به مدت سه روز در اصفهان برگزار می شود، ارسال شده است.

وی گفت: دریافت کنندگان نشان ملی می توانند سال آینده در مسابقات بین المللی دریافت مهر اصالت یونسکو شرکت کنند.

وی با بیان اینکه کاشان سرزمینی با پیشینه تاریخی و فرهنگ غنی است، افزود: صنایع دستی و هنرهای دستی کاشان بیش از هفت هزار سال قدمت دارد که متاسفانه برخی رشته های این منطقه منسوخ شده است.

معصومه بینوا در رشته شعربافی، منصور متشکر در رشته زری بافی و جهانگیر جلالی در رشته نقاشی پشت شیشه سال گذشته از کاشان موفق به اخذ نشان مرغوبیت صنایع دستی شده بودند.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.