اخبار
صفحه اول اخبار بر گزاری سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی
اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان
بر گزاری سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی
۱۳۹۴/۰۵/۱۰

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان "محسن جاوری"  با بیان مطلب فوق افزود: سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی منطقه مرکزی مهرماه سال جاری در اصفهان برگزار می گردد. 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان ادامه داد: دریافت کنندگان نشان ملی می توانند سال آینده در مسابقات بین المللی دریافت مهر اصالت یونسکو شرکت نمایند.

مسئول صنایع دستی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان  نیز ادامه داد: حوزه صنایع دستی  این اداره با برنامه ریزی و  با تلاش مسئولان مربوطه در پی حفظ و احیاء و نشان دادن جایگاه واقعی صنایع دستی کاشان در سطح استانی، کشوری، منطقه ای و جهانی است.

محمد بینوا با بیان اینکه کاشان سرزمینی با پیشینه تاریخی و فرهنگ غنی است، افزود: صنایع دستی و هنرهای دستی کاشان بیش از هفت هزار سال قدمت دارد که متاسفانه بعضی از رشته های صنایع دستی در این منطقه منسوخ یا درحال منسوخ شدن هستند.


کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.