اخبار
صفحه اول اخبار عضویت شهرداری کاشان در مجمع جهانی شهرهای اسلامی
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
عضویت شهرداری کاشان در مجمع جهانی شهرهای اسلامی
۱۳۹۴/۰۴/۱۵

به گزارش ایرنا، محمدعلی فرجی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: تبریز، کرج، قم، قزوین، تهران، کاشان، بغداد، دوحه، دوبی، مسقط، آنکارا و استانبول از جمله شهرهای مهم مجمع جهانی شهرهای اسلامی هستند.


وی افزود: در صورت تصویب ایجاد دبیرخانه دائمی 'خانه' در شهرهای اسلامی در کاشان، در شهریور ماه امسال با حضور مقامات سازمان ملل و شهرداران عضو مجمع، این دبیرخانه در خانه ملل شهرستان کاشان افتتاح خواهد شد.


فرجی همچنین از برگزاری دومین جشنواره ملی نعنا با هدف رونق اقتصادی و گردشگری منطقه کاشان در نیمه دوم شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: منطقه فین کاشان با توجه به موقعیت آب و هوایی و سطح زیر کشت 130 هکتاری نعنا به عنوان یکی از مناطق نعناخیز مرغوب کشور معرفی شده است. 


وی از طراحی، ساخت و المان نعنای منطقه فین کاشان در این جشنواره خبر داد و اظهار داشت: دومین جشنواره ملی نعنا با همکاری اداره جهادکشاورزی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان های مردم نهاد شهرستان برگزار می شود.


مجمع جهانی شهرهای اسلامی با 58 عضو به منظور ترویج ارزش های اسلامی در محیط های ساخته شده، توسعه رویکردهای حق مدار در سکونتگاه های انسانی در جهان اسلام و بر پایه نهضتی بر مبنای هویت و ارزش های مشترک ایجاد شده است. 


هدف این مجمع پرکردن فاصله میان نوآوری های توسعه پایدار شهری و معیارهای سکونتگاه های اسلامی است.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.