اخبار
صفحه اول اخبار برزک می تواند تبدیل به یکی از مهترین قطب های گردشگری استان شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان
برزک می تواند تبدیل به یکی از مهترین قطب های گردشگری استان شود
۱۳۹۴/۰۳/۲۰

 


به گزارش باشگاه خبرنگاران ، " محسن جاوری" در بازدید از شهر برزک بیان داشت: طبیعت زیبا و بکر شهر برزک بسیار محسور کننده است و این شهر از لحاظ جغرافیایی و برخورداری از منابع طبیعی و چشم اندازهای زیبا از موقعیت خوبی بهره مند بوده و بافت تاریخی آن در اکثر قسمت ها دست نخورده همچنان پابرجاست و این نکته بسیار مثبت این شهر است. 

وی همچنین ضمن بازدید از حمام دوره صفوی شهر برزک به وضعیت این حمام تاریخی اشاره کرد و گفت: با توجه به قدمت تاریخی و استحکام، بخش اعظمی از این حمام و برای احیاء این اثر شاخص لازم است توافقنامه ای بین این اداره و شهرداری محترم برزک در قالب طرح مشارکتی در مرمت و بازسازی این اثر اقدامات ویژه ای صورت پذیرد. 

جاوری خاطر نشان کرد: توجه به حفظ آثار تاریخی منطقه فرهنگی کاشان همواره از اصول اولیه این اداره در اجرای طرح ها بوده است. 

رئیس اداره میرات فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان در پایان بازدید از شاخص ترین جاذبه های گردشگری برزک شامل موزه مردم شناسی، محوطه گردشگری سر آسیاب و تنها آسیاب آبی فعال منطقه، سرمایه گذاری در بخش گردشگری را یکی از ضروریات این شهر دانست و تاکید کرد: راهکار مناسب ضمن تبلیغات برای معرفی برزک تسهیل در امور سرمایه گذاری و ارائه بسته‌های تسهیلاتی به سرمایه‌گذاران جهت ترغیب ایشان و ایجاد زیر ساخت های مناسب گردشگری است و برای دستیابی به این مهم نقش شهرداری برزک کلیدی و بسیار حائز اهمیت است.

در ادامه شهردار برزک ضمن عرض تبریک به مناسبت انتصاب ایشان به سمت ریاست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان ، احیاء و مرمت مسجد جامع برزک،تجهیز موزه مردم شناسی،مرمت و ساماندهی بافت سنتی و ده ها مورد دیگر را از اقدامات شهرداری برزک در جهت حفظ آثار تاریخی شهر برزک دانست.

مهندس مرتضی والی زاده در پایان اظهار داشت: شهر برزک با 58 اثر تاریخی و 9 اثر ثبتی و جاذبه های بکر و نیز موقعیت ویژه اقلیمی و آب و هوایی، می‌تواند یکی از قطب های گردشگری منطقه کاشان باشد که با اهتمام ویژه اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان و ارگانهای ذیربط شهرستان و در صورت تامین اعتبار لازم می تواند با وجود جاذبه های طبیعی و تاریخی و منابع سرشار خدادادی تبدیل به یکی از قطب های مهم استان اصفهان در بخش گردشگری گردد و همچنین زمینه رشد تفریحی و توریستی این شهر فراهم شده و اشتغال زایی و درآمدزایی چشمگیری برای شهر بعمل آورد. 

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.