اخبار
صفحه اول اخبار 3 میلیون گردشگر در نیاسر 3 هزار نفری
به گزارش پورتال خبری کاشان
3 میلیون گردشگر در نیاسر 3 هزار نفری
۱۳۹۴/۰۳/۱۷

به گزارش پورتال خبری کاشان، جمشید اسماعیلی شهردار نیاسرگفت: از 28 اسفند ماه سال 93 تا 15 خرداد ماه سال 94 بیش از 3 میلیون نفر از جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری شهر نیاسر بازدید کرده اند.

وی آمار گردشگران طی روزهای  13 ، 14 و 15 خرداد را بالغ بر 500 هزار نفر عنوان کرد و افزود: در سال گذشته با وجود فراهم شدن زیرساختهایی از جمله،  ساخت چندین مجموعه سرویس بهداشتی در سطح شهر نیاسر نتوانست جوابگوی گردشگران باشد و آنها با مشکلات فراوانی روبرو بودند.

 اسماعیلی افزود: به دنبال تبلیغات رسانه ای، حضورچشمگیر گردشگران در شهر سبز نیاسر به حدی افزایش یافت که مسئولان نیاسر به ویژه شهرداری و ستاد طرح ترافیک و نیروی انتظامی و پلیس راه را غافلگیر کرده بود.

 به گفته وی، با وجود این که  شهرداری نیاسر با همکاری پلیس راهور و عوامل نیروی انتظامی با اجرای طرح ترافیک در شهر و نصب بنر و تابلوهای ترافیکی در کلیه مسیرهای ورودی و خروجی شهر به راهنمایی مسافران و کنترل ترافیک  اقدام کرد اما در میانه روز به دلیل ترافیک سنگین و حجم عطیم گردشگران عوامل نیروی انتظامی مجبور به بستن کلیه راههای ورودی این شهر شدند.

 شهردار نیاسر یاد آورشد: غریب به اتفاق مسافران و گردشگران از جاذبه‌های این شهر از قبیل آبشار ، باغ تاریخی تالار ، غار رئیس، کوشک صفوی ، چارتاقی و چشمه اسکندریه ، آسیاب آبی و حمام صفوی دیدن کرده اند.

 

اسماعیلی با اشاره به این که در این ایام بالغ بر 500 هزار نفر در تاسیسات اقامتی این شهر اقامت داشته‌اند یاد آورشد: این اقامتگاهها که شامل هتل‌، سوئیت های سطح شهر، ‌مدارس ، پارکهای اقامتی ، کمپ گردشگری و بوستان‌های سطح شهر است، نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش داشت.

 به گفته وی،  20هزار بسه تبلیغاتی و بروشور راهنمای گردشگری به صورت ویژه در ایام نوروز و پس از آن بین میهمانان و گردشگران در ورودی شهر توزیع شد.

 جمشید اسماعیلی با تقدیر از همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی شهرگفت: طی این مدت جلسات متعددی با مسئولین شهر و شهرستان به منظور هماهنگی در جهت خدمات مطلوب به گردشگران برگزار شد، ضمن این که  شهرداری با تشکیل کمیته های نوروزی و ایام گلابگیری  و ستاد طرح ترافیک در داخل شهرداری با حضور مدیران واحدها ی مربوطه در جهت ارائه هرچه بهتر خدمات  به مسافران اهتمام ویژه ورزیدند.


کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.