اخبار
صفحه اول اخبار عرصه و حریم سیلک آزاد می شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان
عرصه و حریم سیلک آزاد می شود
۱۳۹۴/۰۳/۰۳

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران ، صدراییه در حاشیه جلسه مدیرکل راه و شهرسازی و معاونین ، شهردار و مسئولان کاشان که در فرمانداری ویژه کاشان برگزار شد با بیان این مطلب گفت: بر اساس توافق انجام شده مقرر شد اراضی معوض سیلک در چند نقطه از شهر جانمایی شده و مراحل و فرآیند قانونی اقدامات آزادسازی و واگذاری معوض به مالکان عرصه و حریم سیلک فراهم گردد . 

وی تصریح کرد: سیلک اولین خاستگاه تمدن بشری است و آثار و نقوش برجای مانده بر سفالینه‌های سیلک تا اشعار و سفرنامه‌های دانشمندان مختلف جملگی بر وجود این تمدن کهن اذعان دارد.

وی افزود: سیلک هویت تاریخی مردم درالمومنین کاشان است که وظیفه هر مسئول و شهروند کاشان است که در حفظ و نگهداری آن بکوشد. 

صدرائیه تاکید کرد: مشکلات ناشی از آزادسازی و ساماندهی حریم و عرصه سیلک مستلزم عزم ملی و همدلی و همکاری هم افرادی است که می توانند در این خصوص موثر باشند. 

فرماندار کاشان اظهار داشت: خوشبختانه این اقدام دستاورد اراده مدیریت شهری به خصوص شهرداری محترم در کنار تلاش همه دلسوزان به خصوص سازمان های مردم نهاد و فرهیختگان کاشانی است و نشان از آن دارد که می توان با اتحاد و همکاری و همیاری مسائل و مشکلات شهر مرتفع نمود. 

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.