اخبار
صفحه اول اخبار بالغ بر 80 هزار گردشگر از مجموعه جهانی باغ فین کاشان بازدید کردند
به گزارش اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان
بالغ بر 80 هزار گردشگر از مجموعه جهانی باغ فین کاشان بازدید کردند
۱۳۹۴/۰۲/۲۹


همزمان با ایام گلابگیری در روز جمعه 25 اردیبهشت ماه

بالغ بر  80 هزار گردشگر از مجموعه جهانی باغ فین کاشان بازدید کردند

سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان از بالغ بر 80 هزار گردشگر داخلی از مجموعه جهانی باغ فین کاشان در روز جمعه مورخ 25 اردیبهشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی  اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان " مهران سرمدیان" گفت: 80 هزار گردشگر داخلی از عروس باغ های تاریخی ایران در روز 25 اردیبهشت 94 بازدید کردند.

وی با تاکید به اینکه حجم این همه گردشگر می تواند تهدیدی برای آتار تاریخی باشد تصریح کرد: در ایام گلابگیری،کاشان حجم بالایی از گردشگر را پذیرا است ایجاب می نماید با پژوهش های لازم و کارشناسانه تمهیداتی اندیشیده شود که با برنامه ریزی مناسب،تعداد معینی گردشگر در زمانهای متناوب و با ظرفیت و فضای موجود اماکت تاریخی بازدید های را انجام دهند که از بروز خسارت پیش گیری شود.

سرمدیان تاکید کرد:وقتی در یک روز حجم گردشگر در مجموعه جهانی باغ تاریخی فین به 80 هزار نفر می رسد قطعا این تعداد گردشگر آسیب و تبعاتی را به همراه می آورد اما تمهیدات کارشناسان و چگونگی حفاظت می تواند آسیب ها را کاهش دهد.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.