اخبار
صفحه اول اخبار اولین فرش 1200شانه جهان در شهر فرش رونمایی می شود
به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی
اولین فرش 1200شانه جهان در شهر فرش رونمایی می شود
۱۳۹۴/۰۲/۱۳

 گروه میراث قرهنگی - فرش ماشینی از نظر طرح و نقش و کیفیت بسیار به فرش های دستباف شباهت دارد .

 

طرح ها و نقش های به کار برده در این فرش الهام گرفته از تاریخ و ادبیات ایران است و شامل طرح های اسلیمی و ختایی است.

 

تولید فرش های ماشینی که از نظر قیمت از فرش های دستباف بسیار ارزان تر است و قیمت تمام شده آن پایین است که در جهت توسعه صادرات فرش ایران می تواند نقش موثری داشته باشد که فرش 1200 شانه نیز در راستای تامین نیاز داخل کشور و توسعه صادرات تولید شده است.

 

نخستین فرش 1200 شانه جهان توسط شرکت فرش مشهد اردهال تولید شده است که به زودی از سوی شهر فرش رونمایی خواهد شد.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.