اخبار
صفحه اول اخبار باغ فین کاشان
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
باغ فین کاشان
۱۳۹۴/۰۱/۰۸

ایرنا - کاشان - باغ فین کاشان از بناهای ثبت شده ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو است. مساحت این باغ 23 هزار هکتار می باشد که بنای اولیه این باغ به قبل از اسلام و تمدن سیلک پیوند خورده و بناهایی از دوران صفویه، زندیه و قاجاریه و سروهای سر به فلک کشیده و کهنسال100 تا400 ساله در این باغ وجود دارد. باغ فین محل شهادت امیرکبیر به دستور ناصرالدین شاه قاجار می باشد که با توجه با استقبال فراوان گردشگران داخلی و خارجی از این بنا جزو پربازدیدترین بناهای تاریخی کشور محسوب می شود.

ادامه خبر و تصاویر در پیوند زیر:

http://www.irna.ir/fa/Photo/2847836/


کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.