اخبار
صفحه اول اخبار معرفی جاذبه های گردشگری و مفاخر و مشاهیر کاشان در قاب تصویر
به گزارش باشگاه خبرنگاران
معرفی جاذبه های گردشگری و مفاخر و مشاهیر کاشان در قاب تصویر
۱۳۹۴/۰۱/۰۸

 


به گزارش باشگاه خبرنگاران " مهران سرمدیان" با اعلام مطلب فوق گفت: بیش از 30 عکس از جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری و مشاهیر و مفاخر شهرستان کاشان با همکاری سازمان فرهنگی- ورزشی شهرداری کاشان از ابتدای نوروز 94 تا پایان تعطیلات در مجاورت موزه ملی کاشان در مجموعه جهانی باغ تاریخی فین در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه شهرستان کاشان از غنای فرهنگی،تاریخی و معماری بسیاری برخوردار است افزود:وجود بیش از 1600 اثر تایخی شناسایی شده که 313 اثر آن در فهرست میراث ملی کشور و 13 اثر میراث معنوی در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسیده است و وجود بیش از 600 خانه تاریخی، آب انبار های متعدد،مساجد تاریخی مشهور همچون مسجد آقابزرگ،اماکن و بقعه های متبرکه،صنایع دستی گوناگون و متنوع و هزاران بسته فرهنگی این شهر در تاریخ و باستان شناسی،کاشان را به مهد تمدن ایران تبدیل کرده است.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان همچنین با اشاره به تهیه نقشه،بروشور دو زبانه معرفی بناهای تاریخی،دفترچه راهنما و توزیع نقشه گردشگری شهر کاشان و استان اصفهان برای گردشگران و مسافران نوروزی گفت:در این بروشورها، معرفی بناهای تاریخی و در نقشه کاشان جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی، نشانی ستاد اسکان فرهنگیان، مراکز اقامتی و تلفن رسیدگی به شکایات و تلفن های ضروری شهرستان کاشان گنجانده شده است.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.