اخبار
صفحه اول اخبار نخستین جشنواره تجلیل از پیشکسوتان پژوهش درفرش دستبافت برگزار می‌شود
به گزارش کاشان آنلاین
نخستین جشنواره تجلیل از پیشکسوتان پژوهش درفرش دستبافت برگزار می‌شود
۱۳۹۳/۱۲/۱۰

به گزارش کاشان آنلاین به نقل از ایلنا، دکتر امیر حسین چیت سازیان در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: این جشنواره هفتم اسفند ماه جاری در موزه فرش تهران با حضور جمعی از محققان پژوهشگران و تولید کنندگان و پیشکسوتان فرش دستبافت سراسر کشور برگزار می شود.


وی اهمیت پژوهش در هنرهای سنتی و صناعی و بویژه فرش دستبافت و بزرگداشت نقش و جایگاه چهره ماندگار هنری استاد گرانقدر دکتر حبیب الله آیت الهی عضو پیوسته فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی و سردبیر فصلنامه علمی پژوهشی گلجام و عضو شورای علمی دائره المعارف فرش ایران را از موضوع های ارائه شده در این جشنواره ذکر کرد.


وی اظهار داشت: نخستین کارگاه آموزشی تدوین استراتژی فرش دستبافت نیز در این جشنواره برگزار می شود.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.