اخبار
صفحه اول اخبار با حضور وزیر علوم: ساختمان دانشکده حقوق دانشگاه کاشان افتتاح شد
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
با حضور وزیر علوم: ساختمان دانشکده حقوق دانشگاه کاشان افتتاح شد
۱۳۹۳/۱۱/۱۹

به گزارش روز یکشنبه ایرنا 19/11/93، رییس دانشگاه کاشان در این آیین گفت: این دانشکده با زیربنای سه هزار و 500 مترمربع در زمینی به وسعت شش هزار مترمربع ساخته شده است.

«عباس زراعت» افزود: «علی سعیدی» خیر کاشانی 37 میلیارد ریال برای ساخت این واحد آموزشی هزینه کرده است.

بگفته وی فاز دوم این دانشکده نیز در صورت تامین اعتبار از منابع دولتی سال آینده به اجرا درخواهد آمد.

دانشگاه کاشان دارای ۱۲ دانشکده، دو پردیس و ۱۴ مرکز پژوهشی با 184 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا با 297 عضو هیات علمی است.


شمار دانشجویان دانشگاه کاشان هفت هزار و 394 نفر است که از این تعداد چهار هزار و 294 نفر کارشناسی، دو هزار و 502 نفر کارشناسی ارشد و553 نفر در مقطع دکترا تحصیل می کنند.


وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری همچنین همچنین در سفر به کاشان با آیت الله «عبدالنبی نمازی» نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان دیدار و گفت و گو کرد.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.