اخبار
صفحه اول اخبار مرمت خانه تاریخی منصوری در راوند کاشان
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
مرمت خانه تاریخی منصوری در راوند کاشان
۱۳۹۳/۱۱/۰۶

به گزارش روز دوشنبه 6/11/93 روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان، 'مهران سرمدیان' اظهار داشت: خانه تاریخی منصوری یکی از زیباترین خانه های تاریخی در بافت قدیمی شهر راوند و در محله ایی به نام «پاچنار»، بدست معماران و هنرمندان دوره قاجار و پهلوی در سه طبقه، فوقانی، همکف و زیرزمین بنا شده است. 

وی زیربنای این خانه تاریخی را یکهزار متر مربع اعلام کرد.

وی نحوه اجرای مرمت را به صورت مشارکتی با مالک خانه عنوان کرد و گفت: بیشتر امور مربوط به سبک سازی و استحکام بخشی بام ها و اجرای اندود نهایی کاه گل، استحکام بخشی و زیر بندی جرزها و دیوارها، مرمت لنگه ها و سقف های آسیب دیده، باز گرداندن اتاق های تخریب شده با طرح اصیل خود و اجرای طاق های سنتی تخریب شده است. 


خانه تاریخی منصوری در هشتم بهمن سال 1390 با شماره 30626 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. 

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.