اخبار
صفحه اول اخبار کتابخانه کاشان شناسی در دانشگاه کاشان تاسیس می شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان
کتابخانه کاشان شناسی در دانشگاه کاشان تاسیس می شود
۱۳۹۳/۱۰/۱۷

عباس زراعت، در حاشیه مراسم وقف 5 هزار جلد کتاب به این دانشگاه توسط پروفسور شروین عرفانی خیّر معنوی و از بازماندگان خاندان "نراقی" خبرنگار باشگاه خبرنگاران در کاشان گفت: با وقف این کتب و امضای وقف نامه کتابخانه کاشان شناسی دکتر ابراهیم عرفانی بین پروفسور شروین عرفانی با دانشگاه کتابخانه کاشان شناسی در این دانشگاه ایجاد می شود.

وی تصریح کرد:ایجاد این کتابخانه موجبات تبادلات علمی و فرهنگی محققان دیگر شهرها با دانشگاه کاشان را فراهم می کند. 

به گفته وی، بین المللی کردن دانشگاه کاشان نیز با ایجاد دفتر روابط بین الملل ستاد توسعه و دفتر همکاریهای علمی و بین‌المللی این دانشگاه گام دیگری درراستای ارتباط و تبادلات علمی هر چه بیشتر دانشگاه کاشان با دیگر کشورها است.

رییس دانشگاه کاشان با تاکید بر موفقیت ها و افتخارات علمی این دانشگاه در زمینه های مختلف افزود: دانشگاه کاشان بر اساس تدوین سند چشم انداز 1404 بایستی در ردیف پنج دانشگاه برتر ایران قرار گیرد.

زراعت، با تشریح پتانسیل های دانشگاه کاشان و 40 سال پیشینه تاسیس این دانشگاه گفت:دانشگاه کاشان با دارابودن 14 دانشکده، پژوهشکده‌ها، مرکز پژوهشی و دو پردیس در راستای توسعه علمی و عملی کشور گام بر می دارد.


کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.