اخبار
صفحه اول اخبار پرونده ثبت فرش کاشان به سازمان جهانی مالکیت فکری ارسال شد
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
پرونده ثبت فرش کاشان به سازمان جهانی مالکیت فکری ارسال شد
۱۳۹۳/۰۹/۱۵


پرونده ثبت فرش کاشان به سازمان جهانی مالکیت فکری ارسال شد

«محمد ویسیان» در حاشیه گشایش شعبه فرش کاشان در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: تاکنون پنج منطقه فرش دستباف کشور شامل تبریز، هریس ، خوی ، قم و اصفهان مطابق با قوانین بین المللی در مرکز مالکیت فکری ثبت جهانی شده است.


وی پیش نیاز ثبت فرش در رده جهانی را ثبت ملی عنوان کرد و افزود: ثبت ملی فرش کاشان در مرکز فرش ایران انجام شده است.


ویسیان خاطرنشان کرد: پس از ارسال پرونده ثبت به وایپو، مراحل کار ثبت یک سال به طول می انجامد.


وی افزود: با ثبت جهانی فرش های مناطق ایران، امکان کپی برداری و سوء استفاده رقبای فرش دستباف ایران از بین خواهد رفت.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.