اخبار
صفحه اول اخبار رئیس واحد کاشان دانشگاه آزاد اسلامی تغییر کرد
به گزارش پورتال خبری کاشان
رئیس واحد کاشان دانشگاه آزاد اسلامی تغییر کرد
نویسنده خبر: محمد ملک آبادی  [۱۳۹۳/۰۸/۲۱]

مراسم تودیع منصور دیاری سرپرست سابق و معارفه مهدی اخباری سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان پیش از ظهرامروز با نماینده تام الاختیار رییس دانشگاه آزاد استان اصفهان، معاونت هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان و حجت الاسلام علی اصغر بیگی دبیر شورای فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و اساتید و دانشجویان این دانشگاه درسالن غیاث الدین جمشید کاشانی این دانشگاه برگزارشد.


به گزارش پورتال خبری کاشان، رضا امر اللهی نماینده تام الاختیار رییس دانشگاه آزاد استان اصفهان دراین مراسم گفت: کار اجرایی شبیه دوهای استقامت است که هر دونده در مسیری تعیین شده حرکت و در انتهای مسیر برای ادامه راه چوب را به دست دونده بعدی می دهد تا آخرین نفر که به خط پایان می رسد.

 

وی افزود: مهدی اخباری سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان یکی از مدیران موفق کشور است و اعتقاد دارم با کمک ایشان شاهد توفیقات کیفی دانشگاه آزاد کاشان خواهیم بود.

 

امراللهی همچنین منصور دیاری را یکی از مدیران موفق مجموعه دانست و اظهارامیدواری کرد بتواند درمجموعه دانشگاه آزاد از تجربیات ایشان استفاده کند.

 

وی در ادامه با اشاره به انتقاد برخی از افراد مبنی بر توجه دانشگاه آزاد اسلامی به تحصیلات تکمیلی گفت: کشور ایران باید سرشار از  افراد تحصیلکرده متخصص و متعهد باشد.

 

در ادامه حسین فقیهیان معاون هماهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان نیز تغییر و تحولات را در هر مجموعه ای به ویژه در مدیریت نوین را امری عادی خواند و یاد آورشد: جایگزینی مدیر جدید به منزله عدم صلاحیت مدیر قبلی نیست.

 

وی مدیریت در دانشگاه ها را سخت و طاقت فرسا دانست و گفت: مدیریت در دانشگاه با پرداختن به مسائل خوابگاهها و مسائل علمی و پژوهشی و ارتباط با دانشجویان و اساتید صاحبان فکرکه هریک انتظاراتی دارند کار ساده ای نیست.

 

به گفته وی، مجموعه این عوامل یک سیستم پیچیده ای را به وجود می آورد که مدیریت چنین سیستمی را سخت و دشوار می کند.

 

معاون هماهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان تاکیدکرد: مدیریت دانشگاهی نباید طولانی و متوقف باشدو هر مدیری بعد از تحویل مسوولیت نیازمند دوران استراحت است تا بتواند در ادامه به مسائل علمی و پژوهشی بپردازد.

 

وی منصور دیاری را از مدیران خوب مجموعه دانشگاه آزاد دانست که همیشه خود را آماده تغییر مدیریت می دانست.

 

فقیهیان همچنین شروع فعالیت مهدی اخباری به عنوان  سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی کاشان را همراه با مشکلات بزرگی از جمله قرارگرفتن دانشگاه آزاد اسلامی کاشان در آستانه زیان دهی دانست.

 

وی افزود: مهدی اخباری برای خروج دانشگاه آزاد اسلامی کاشان از زیان دهی نیازمند تیمی قوی با استفاده از نیروهای معتقد و متعهد ، توانا و پاکدست که بتوانند ایثارگرانه تلاش کنند لذا اگر نیروهای قبلی چنین ویژگی هایی دارند آنها را باید حفظ نماید.

 

به گفته وی دانشگاه باید بخشی از هزینه های خود را از راه های غیر شهریه ای کسب کند که با تخصصی که اخباری در صنعت دارد باید دانشگاه ازاد کاشان را از درآمدهای تک بعدی خارج کند.    

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.