اخبار
صفحه اول اخبار بزرگترین خانه تاریخی ایران هتل می شود
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
بزرگترین خانه تاریخی ایران هتل می شود
۱۳۹۳/۰۳/۲۰

به گزارش روز یکشنبه 18/3/93 روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان ˈمهران سرمدیانˈ در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: زیر ساخت های گردشگری در کاشان رو به توسعه بوده و در این راستا برخی خانه های تاریخی کاشان تبدیل به هتل می شوند. وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از هشت هزار گردشگر خارجی از کاشان بازدید کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 70 درصد افزایش داشته است، به طوری که ظرفبت مراکز اقامتی کاشان تا پایان شهریور امسال تکمیل شده است. وی همچنین به تعیین اعضای کمیته ˈنجات بخشی و آزادسازی ثبت جهانی محوطه باستانی سیلکˈ توسط معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اشاره و تاکید کرد: این کمیته در راستای دستیابی به اهداف بزودی تشکیل جلسه خواهد داد. سرمدیان خاطرنشان کرد: اداره میراث فرهنگی در دو ماه گذشته موفق به اخذ اعتبارات ملی به میزان 10 میلیارد ریال شده و در حال جذب این اعتبار است. بیش از 1600 اثر تاریخی در شهرستان کاشان شناسایی شده که افزون بر 330 اثر در فهرست میراث ملی کشور و حدود10 اثر میراث معنوی در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسیده است.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.