اخبار
صفحه اول اخبار باغ موزه در حریم تمدن هفت هزار ساله ˈسیلکˈ کاشان ایجاد می شود
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
باغ موزه در حریم تمدن هفت هزار ساله ˈسیلکˈ کاشان ایجاد می شود
نویسنده خبر: ایرنا  [۱۳۹۳/۰۲/۰۹]

به گزارش ایرنا ˈسیدمحمد ناظم رضویˈ روز سه شنبه در نشست مشترک شورای اسلامی شهر کاشان و شهرداری با اصحاب رسانه اظهار داشت: ایجاد باغ موزه در حریم سیلک کاشان به معاونت گردشگری رییس جمهوری پیشنهاد شده است.


وی نظارت مستقیم شهرداری به حریم سیلک با آزادسازی حریم، نظارت بر حفاری ها و ایجاد مقدمات برای اکتشافات جدید و ایجاد باغ موزه تاریخی را برای حفظ تمدن هفت هزار ساله سیلک ضروری دانست.


ناظم رضوی با بیان این که باید به شکل جهادی رفع مشکلات و فعالیت های توسعه شهری را در دستور کار قرار دهیم، افزود: در راستای توسعه شهری در شش ماه اخیر بیش از 30 کیلومتر راه جدید در بخش های مختلف شهر از جمله راوند، فین و حسن آباد تعریف شده است.


وی اجرای بیش از 50 پروژه اصلی برای توسعه معابر و حل مشکلات ترافیکی شهر، ایجاد دو دفتر ویژه شهرداری در فین و راوند برای پیگیری پروژه ها و تاسیس منطقه ای به نام بافت تاریخی را از جمله این برنامه ها عنوان کرد.


ناظم رضوی گفت: با تقسیمات جدید، شهر کاشان به چهار منطقه و با محوریت بافت تاریخی و فرسوده تقسیم بندی شده است.


وی آزادسازی حرم فیض، محتشم، حبیب بن موسی و شاهزاده ابراهیم (ع)، تاسیس معاونت فرهنگی و اجتماعی، 12 سرای محله، معاونت ترافیک، تاسیس 


و تاسیس سازمان زیباسازی شهری را از برنامه های امسال شهرداری دانست.


شهردار کاشان، توزیع کارت شهروندی از خردادماه سالجاری، تامین نیروهای شهربان، کلنگ زنی پارک شهر بانو، ایجاد راه جدید دسترسی به برزک، ایجاد موزه دفاع مقدس و پارک آبی را از دیگر برنامه های آتی شهرداری برشمرد.


وی همچنین از پیگیری برای تاسیس زائرسرای مردم کاشان در مشهد مقدس، 


حمل و نقل ریلی در شهر کاشان و اجرای قطار سبک شهری در منطقه ˈفینˈ و ارائه خدمات پارکینگی به منظور کاهش ترافیک در موسم گلابگیری را از دیگر برنامه ها دانست.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.