اخبار
صفحه اول اخبار نمایشگاه زندگینامه امیرکبیر در باغ فین کاشان گشایش یافت
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
نمایشگاه زندگینامه امیرکبیر در باغ فین کاشان گشایش یافت
نویسنده خبر: ایرنا  [۱۳۹۳/۰۱/۰۵]

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان اظهار داشت: در این نمایشگاه بیش از 30 تابلو نقاشی و دست نوشته از زندگینامه و تصویر خانواده ˈناصرالدین شاهˈ و ˈامیرکبیرˈ در معرض دید گردشگران نوروزی قرار گرفته است.


به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ˈمهران سرمدیانˈ هدف از برپایی این نمایشگاه که تا پایان تعطیلات نوروزی دایر است را اطلاع رسانی از زندگینامه امیرکبیر به گردشگران به ویژه کودکان و نوجوانان بیان کرد.


وی گفت: از 28 اسفند 92 تا دوم فروردین امسال 55 هزار و 309 گردشگر نوروزی از مجموعه باغ تاریخی فین دیدن کرده اند.


سرمدیان گفت:11 هزار و 993 نفر از این تعداد از حمام محل قتلگاه امیرکبیر و شش هزار و 168 نفر نیز از موزه باغ فین بازدید کرده اند.


صدر اعظم ایران امیرکبیر در گرمخانه حمام کوچک و درکنار حوض مرمرینی که در میان گرمخانه وجود دارد، به قتل رسید.


سالانه از باغ تاریخی فین که در فهرست آثار جهانی نیز به ثبت رسیده است، حدود یک میلیون گردشگر و مسافر به ویژه در تعطیلات نوروزی و آیین های گل چینی و گلابگیری دیدن می کنند.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.