اخبار
صفحه اول اخبار جهانیان کاشان را در موسسه فرهنگی اکو به تماشا می نشینند
به گزارش باشگاه خبرنگاران
جهانیان کاشان را در موسسه فرهنگی اکو به تماشا می نشینند
نویسنده خبر: باشگاه خبرنگاران  [۱۳۹۲/۱۱/۲۱]

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران، شهردار کاشان در گفتگو با خبرنگاران گفت: هفته فرهنگی کاشان در قالب برپایی نمایشگاه صنایع دستی، آثار تاریخی، منسوجات نساجی و سوغات کاشان برای اعضاء و سفرای سازمان اکو در این موسسه در تهران برگزار می شود.

سید محمد ناظم رضوی ، آشنایی کشورهای عضو اکو با جاذبه های فرهنگی و گردشگری کاشان، ترغیب بازدید سفرا و دیپلمات های کشورهای عضو اکو و سایر دولت ها از کاشان را از مهم ترین اهداف برپایی این نمایشگاه برشمرد.

به گفته وی، برقراری ارتباط فرهنگی میان کاشان و ملت های منطقه با تاکید بر میراث مشترک فرهنگی،جذب گردشگران کشورهای عضو اکو و سایر گردشگران خارجی از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه است.

شهردار کاشان، برپایی نمایشگاه عکس حاوی 40 تابلو عکس از چشم انداز طبیعی، تاریخی و آیینی، مذهبی حوزه فرهنگی کاشان، صنایع دستی شامل فرش، منسوجات پارچه ای، مس، ارائه سوغات این شهر شامل گلاب و عرق گیاهی، شیرینی و نمایشگاه کاشان شناسی حاوی مکتوبات و کتب در ارتباط با کاشان و مشاهیر نویسندگان به نام کاشانی را از مهم ترین برنامه های هفته فرهنگی در موسسه اکو عنوان کرد.

ناظم رضوی، برگزاری نشست های تخصصی و کارشناسی با موضوعات (سرمایه گذاری و...)حداقل 3 برنامه هم بخشی را دیگر از برنامه های هفته فرهنگی اکو ذکر کرد.

گفتنی است موسسه فرهنگی اکو نهاد فرهنگی سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) است که در سال ۱۳۷۴ تاسیس شده‌است و مرکز آن در ایران شهر تهران می‌باشد. وظیفه این بنیاد گسترش همکاری و تبادل های فرهنگی میان کشورهای عضو اکو است.

هفته فرهنگی اکو از یکم تا 7 اسفند ماه در موسسه اکو در تهران برگزار می شود. 

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.