اخبار
صفحه اول اخبار آیین ترحیم مادر وزیر امور خارجه در کاشان برگزار شد
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
آیین ترحیم مادر وزیر امور خارجه در کاشان برگزار شد
نویسنده خبر: ایرنا  [۱۳۹۲/۱۰/۱۳]

به گزارش ایرنا، در این آیین که از طرف آیت الله ˈمیرسید محمد یثربیˈ در مسجد حبیب بن موسی (ع) این شهر برگزار شد، قشرهای مختلف مردم و جمعی از مسوولان شهرستان کاشان حضور داشتند. 


این مراسم با قرائت قرآن کریم، نوحه خوانی و مرثیه سرایی در وصف شهادت حضرت امام رضا (ع) همراه بود. 


وزیر امورخارجه کشورمان پیش از حضور در این آیین با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان دیدار کرد.


آیت الله ˈعبدالنبی نمازیˈ در این دیدار درگذشت والده ˈظریفˈ را به وی و خانواده اش تسلیت گفت و برای آنها از درگاه خداوند متعال صبر مسالت کرد.


عفت کاشانی مادر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران جمعه ششم دی ماه به دلیل بیماری در بیمارستان عرفان تهران درگذشت.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.