اخبار
صفحه اول اخبار کتاب شعرˈعاشقانه هاˈ اثر صائم کاشانی رونمایی شد
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
کتاب شعرˈعاشقانه هاˈ اثر صائم کاشانی رونمایی شد
نویسنده خبر: ایرنا  [۱۳۹۲/۱۰/۰۱]

به گزارش ایرنا، مراسم رونمایی از این کتاب شامگاه شنبه 30/9/92 با حضور جمعی از شاعران و علاقه مندان به شعر وهنر پارسی در حاشیه آغاز بیست ونهمین سالگرد تاسیس انجمن ادبی سخن کاشان در سالن کنفرانس سپاه این شهرستان برگزار شد.


اشعار چاپ شده در کتاب عاشقانه ها گلچینی از سروده های استاد صائم کاشانی از سال 50 تاکنون است که توسط ˈمریم السادات صائم کاشانیˈ جمع آوری شده است.


ˈحسن آهنگرانˈ پیشکسوت هنر خوشنویسی و عضو انجمن خوشنویسان کشور اشعار این کتاب را با خطی زیبا خوشنویسی کرده است.


کتاب عاشقانه ها با 114 غزل عرفانی و 22 رباعی در 120 صفحه توسط انتشارات ˈهمگام با هستیˈ در قطع رقعی چاپ شده است.


سید ˈعلی اصغر صائم کاشانیˈ در اول دی 1331در کاشان متولد شد. وی از سال سوم ابتدایی سرودن شعر را آغاز کرد و از این شاعر معاصر پارسی تاکنون 15 مجموعه شعر و 65 کتاب تحقیقی و ادبی به چاپ رسیده است.


از جمله آثار منتشر شده صائم کاشانی می توان به مجموعه شعرهای ˈفصل ها و یادهاˈ، ˈبهار سخنˈ، ˈشکار ستاره ˈ، ˈشکوفه های انقلابˈ، ˈمینای سخنˈ، ˈخورشید سخنˈ، ˈآهنگ پای گلˈ و ˈخدا کند که بیاییˈ می توان اشاره کرد.


صائم کاشانی همچنین نگارش مقدمه و تصحیح آثاری همچون دیوان ˈملاجعفر فیض کاشانیˈ، ˈدیوان نجیب کاشانیˈ، ˈدی‍وان ن‍اص‍ری کاشانیˈ و نوشتن کتاب های تحقیقی همچون ˈ شرح حال ریاضیدانان جهانˈ، ˈسیری در ادبیات فارسیˈ را در کارنامه کاری و هنری خود دارد. 

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.