اخبار
صفحه اول اخبار خانه عامری‌ها سال آینده میزبان گردشگران است
به گزارش میراث آریا
خانه عامری‌ها سال آینده میزبان گردشگران است
نویسنده خبر: گروه: میراث فرهنگی  [۱۳۹۲/۰۹/۱۸]

احسان ایروانی در گفتگو با میراث آریا(chtn) گفت: صندوق احیاء به واسطه الگوسازی و ایجاد جریان احیاء به لحاظ کالبدی، اقتصادی، اجتماعی و در غالب باز زنده سازی پهنه های شهری، رویکرد ثمر بخشی در خصوص بناهای تحت مالکیت دولت را در برنامه خود گنجانده است، 

وی تصریح کرد: در راستای این وظیفه، مجموعه خانه عامریهای کاشان با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 30 میلیارد ریال بواسطه مشارکت و سرمایه گذاری بخش غیر دولتی( شرکت سرمایه گذاری ساختمانی عظام ) طی مدت 36ماه مورد حفاظت و احیاء قرار گرفته و به عنوان هفتمین مجموعه احیاء شده در حال ورود به مرحله و فرآیند بهره برداری است.

ایروانی یادآور شد: این مجموعه مشتمل بر فضاهای اقامتی، پذیرایی، عرضه محصولات فرهنگی هنری، سالن اجتماعات و ... است که در مساحتی بالغ بر 11000 متر مربع فضای تاریخی برنامه ریزی شده و از 8 خانه تاریخی مربوط به دوره تاریخی زند و قاجاریه تشکیل شده است.

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی ادامه داد: در حال حاضر با اتمام عملیات اجرایی این مجموعه، طرح های امکان سنجی و شیوه های متناسب راه اندازی و بهره برداری آن تحت بررسی است و پیش بینی می شود از آغاز سال آینده، فاز اول این مجموعه پذیرای گردشگری باشد.

 

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.