اخبار
صفحه اول اخبار مهران سرمدیان سرپرست جدید اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان.
اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان
مهران سرمدیان سرپرست جدید اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان.
نویسنده خبر: روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان   [۱۳۹۲/۰۸/۲۱]

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان محسن مصلحی مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان طی حکمی مهران سرمدیان را به عنوان سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان منصوب کرد.

در بخشی از این حکم آمده است: " اهمیت حفظ و نگهداری میراث گرانبهای  فرهنگی و تاریخی و همچنین توسعه گردشگری کشور به بذل و اهتمام به تحول مستمر سبب همکاری فراگیر مردمی و گسترش فعالیت ها و تلاش های همه جانبه در جهت اهداف و برنامه ریزی دولت نیاز دارد.

تعامل با مسئولین شهرستان،هماهنگی کامل با معاونت های اداره کل و بهره برداری از توان کارشناسان،صاحب نظران برای اعتلای حوزه  میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان امری ضروری است.

مهران سرمدیان پیش از این به مدت هشت سال به عنوان معاون اداری و مالی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان مشغول به فعالیت بوده است.


کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.