اخبار
صفحه اول اخبار رئیس بخش برنامه ریزی سازمان نقشه برداری کشور ژاپن، از ایران به عنوان یکی از نقاط کامل، جذاب و دیدنی یاد کرد.
به گزارش اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری کاشان
رئیس بخش برنامه ریزی سازمان نقشه برداری کشور ژاپن، از ایران به عنوان یکی از نقاط کامل، جذاب و دیدنی یاد کرد.
نویسنده خبر: اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری کاشان   [۱۳۹۲/۰۸/۱۴]

 

رئیس بخش برنامه ریزی سازمان نقشه برداری کشور ژاپن:

در ایران فرهنگ ها با یکدیگر ترکیب شده است

ایران یکی از نقاط کامل و قابل دیدنی است

کاشان ترکیب و تلفیقی از تاریخ است

رئیس بخش برنامه ریزی سازمان نقشه برداری کشور ژاپن، از ایران به عنوان یکی از نقاط کامل، جذاب و دیدنی یاد کرد.

دکترهیروشی موراکامی ( Dr. Hiroshi Murakami) در حاشیه بازدید یکروزه خود در باغ موزه فین کاشان اظهار داشت: ایران در مرکزی قرار گرفته که فرهنگ ها با یکدیگرترکیب شده و تقابل بسیار خوبی را مردم ایران طی این تاریخ دارند.

وی، به حفظ آثار و بناهای تاریخی کاشان در ترکیب و تلفیقی از تاریخ اشاره کرد و افزود: از تاریخ بزرگ و قدیمی کاشان متحیر شدم، آثاری 8 هزار سال  را دیدم و اینکه چگونه هنوز چون  کوه استوارباقی مانده و به خوبی از آن نگهداری می شود و ایران یک تاریخ بسیار قدیمی دارد.

دبیر اجلاس UN-GGIM-AP در ادامه از زیبائی ها، جاذبه ها وآثار تاریخی کاشان اظهار خرسندی  و رضایت کرد و گفت:مردم ژاپن باید بدانند ایرانی ها چگونه زندگی می کنند وایران یکی از بهترین نقاط جذاب و دیدنی است که ارزش دیدن دارد.

دکترهیروشی موراکامی تاکید کرد: حفظ آثار تاریخی و ارزش گذاشتن به تاریخ ایران  برایم هیجان انگیزترین نکته در این سفر یکروزه است.

به گفته وی،کشور ژاپن یک تاریخ گسترده ای دارد که در مقایسه با ایران نیست و اطلاعات ایران در ژاپن مقداری محدود است چنانچه خبرها در رسانه های ژاپن متعصبانه است و به نکات کامل نمی پردازند مثلا تظاهرات و شورش ها  را نشان می دهند که مطمئنا کامل و جامع نیست.

 

گفتنی است:50 نفر از میهمانان خارجی کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه در حاشیه دومین نشست کمیته جهانی سازمان ملل متحد در زمینه مدیریت اطلاعات مکانی برای منطقه آسیا و اقیانوسیه از آثار و ابنیه تاریخی کاشان دیدن کردند.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.