اخبار
صفحه اول اخبار معرفی برترین های جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان
به گزارش واحد مرکزی خبر
معرفی برترین های جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان
نویسنده خبر: واحد مرکزی خبر / فرهنگی  [۱۳۹۲/۰۸/۰۷]

دبیر این جشنواره گفت: سعید خسروی از کاشان و مجتبی راوش از کازرون بهترین بازیگر مرد و سحر خداداده برای بازی در نمایش " آسمان روزهای برفی جشنواره " ، بهترین بازیگر زن این جشنواره شدند و تندیس جشنواره ، لوح سپاس و جایزه نقدی این جشنواره را دریافت کردند.

آقای شفافی افزود: تندیس جشنواره و لوح سپاس همراه با جایزه نقدی بخش نویسندگان نمایش نامه به علی دل پیشه از کازرون برای نمایش " بچه هامون روی یک خط ممتد"  اعطا شد.

وی گفت: در بخش پوستر جشنواره ، دیپلم افتخار پوستر برگزیده جشنواره به مصطفی توفیقی از کاشان رسید و فهیمه رمضانی از اصفهان و مصطفی توفیقی از کاشان جوایز بخش بروشور جشنواره را به خود اختصاص دادند. 

دبیر نهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان افزود: دیپلم افتخار و لوح سپاس و جایزه نقدی موسیقی برگزیده به محمد عرب و محمدجواد رشادی برای نمایش آسمان روزهای برفی اعطا شد.

آقای شفافی گفت: آتنا فارسیجانی و مجتبی راوش دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش طراحی لباس جشنوار را دریافت کردند و پویان عطایی نیز دیپلم افتخار بخش طراحی صحنه و نور را به خود اختصاص داد.

وی افزود: در بخش کارگردانی این جشنواره هیچ اثری برگزیده نشد و در پایان به انتخاب هیئت داوران ، نمایش های مخزن به کارگردانی مهدی رضایی و آسمان روزهای برفی به کارگردانی مهیار عسگری از کاشان به بخش جنبی سی و دومین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

نهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با حضور 28 گروه نمایشی از شهرستان های ساری ، اصفهان ، کرمانشاه ، عجب شیر ، کازرون ، اراک ، تبریز ، لاهیجان ، بروجرد ، همدان و هنرمندان شهرستان کاشان در بخش های صحنه ای ، خیابانی ، نمایش نامه خوانی و نمایشگاه عکس و پوستر دیشب در شهرستان کاشان به کار خود پایان داد. 

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.