اخبار
صفحه اول اخبار تقدیر از مشفق کاشانی شاعر معاصر در سالروز تولدش
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی
تقدیر از مشفق کاشانی شاعر معاصر در سالروز تولدش
نویسنده خبر: ایرنا  [۱۳۹۲/۰۵/۰۲]

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، طی مراسمی در محل شورای شعر دفتر موسیقی ، با حضور علیرضا پاشایی سرپرست دفترموسیقی و اساتید و هنرمندان شوراهای شعر و موسیقی و جمعی ازمدیران دفترموسیقی ازاستاد مشفق کاشانی درسالروز تولد این شاعرمعاصر تقدیر به عمل آمد. 

پاشایی دراین مراسم گفت : یقیا هرگاه توانمندی های علمی و تخصصی با تجربه های گرانقدر مدیریتی ،پیوند یابد ؛می توان زیباترین و ماندگارترین جلوه های حضور و تاثیر درگستره ی ارجمند هنر را در سایه سار مشیت و اراده ی خداوندی ،به تماشا ایستاد. 

دربخش دیگر سخن پاشایی خطاب به مشفق کاشانی آمده است: شما چهره ی شایسته ، به راستی جلوه ای روشن ازاین حضورمفید و مانا درعرصه ی شعرمعاصرید که دراین فرصت مغتنم ،فرض اخلاقی است تا ازسالهای متمادی این جلوه ها و حضورها ، تقدیر و تشکر کرده و تداوم آفتاب نقش موثر و گرامی تان را دراین گستره ،از درگاه ایزد منان امید داریم. 

دراین مراسم تابلویی ازچهره استاد مشفق کاشانی ، کاری ازاستاد محمود دست پیش هنرمند و شاعرمعاصر تقدیم استاد مشفق کاشانی شد . 

استاد عباس کی‌منش مشهور به مشفق کاشانی شاعرمعاصرمتولد ۱۳۰۴ درشهرستان کاشان است . او تحصیلات خود را تا سطح کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران ادامه داد و مدت ۳۷ سال در آموزش و پرورش به‌کار مشغول بود. 

مشفق کاشانی هم‌اکنون ریاست هیات مدیره‌ی انجمن شاعران ایران را به ‌عهده دارد. وی رییس شورای شعردفترموسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیزمی باشد. 

برخی ازآثار ماندگار استاد مشفق کاشانی «خاطرات» (سال ۱۳۲۴) «سرود زندگی» (سال ۱۳۴۲) «شراب آفتاب» (سال ۳۴۲)«مجموعه شعر جنگ» تذکره‌ی شاعران معاصر ،«آذرخش» (گزینه اشعار) است.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.