بزرگان
صفحه اول بزرگان غفاری (ناصرخاقان)، ابوالقاسم
غفاری (ناصرخاقان)، ابوالقاسم [ رجل سیاسی ]
ابوالقاسم، پسر میرزا حبیب‌الله (خبیر‌الملک) در شمار خدمۀ دربار ناصر‌الدین شاه و مظفر‌الدین شاه و ندیم و هم‌صحبت مظفر‌الدین شاه بود. ابوالقاسم غفاری در وقایع مشروطیت ایران فعالیت می‌کرد و از اعضای انجمن سّری بود، و به همین دلیل، مانند پدرش و میرزا مهدی غفاری (وزیر همایون)، از سمتهای خود خلع و تبعید شد، ولی پس از مدتی به کار بازگشت. شوخ طبع و علاقه مند به عکاسی بود و عکس هایی از او به یادگار مانده که در آنها اوضاع جامعه و کشور به سخره گرفته شده اند.
کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.