بزرگان
صفحه اول بزرگان غفاری، میرزا ابوالحسن
غفاری، میرزا ابوالحسن [ نقاش، مورخ، نویسنده ]
میرزاابوالحسن خان غفاری (1229-1283ق.) معروف به صنیع الملک، نقاشی را نزد استاد مهر علی اصفهانی، نقاش دربار فتحعلی شاه فرا گرفت و بعدها برای تکمیل هنر خود به ایتالیا رفت و چند پرده از روی آثار رافائل کشید. در آغاز لقب نقاش باشی داشت و سپس صنیع الملک لقب گرفت. رئیس دارالطباعهْ دولتی و مدیر روزنامهْ دولت علّیه ایران بود که به شکل مصور منتشر می شد و نقاشی های آن را نیز خود او و شاگردانش می کشیدند. نخستین هنرستان نقاشی در ایران را بنیاد گذاشت و کتاب مصور بسیار نفیس الف لیله و لیله (هزار و یک شب) به سرپرستی و مشارکت او تدوین شد. ابوالحسن غفاری عموی کمال الملک بود.
کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.