بزرگان
صفحه اول بزرگان غفاری (اقبال‌الدوله، امین‌خلوت) (ز. 1264 ق.) ، میرزامحمدخان
غفاری (اقبال‌الدوله، امین‌خلوت) (ز. 1264 ق.) ، میرزامحمدخان [ وزیر، شاعر ]

میرزا محمدخان غفاری فرزند هاشم‌خان و داماد فرخ‌خان امین‌الدوله بود. پس از مرگ پدر به سال 1288 ق. مناصب و مشاغل او را عهده‌دار شد و چند بار نیز به وزارت رسید. حکومت کاشان، کرمانشاه و اصفهان را نیز تصدی کرد. ابتدا لقب امین خلوت، و سپس اقبال‌الدوله گرفت. شعر می‌سرود و اقبال تخلص می‌کرد. در سال 1342 ق. درگذشت.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.