بزرگان
صفحه اول بزرگان کاشانی (ابوزید نقاش)، سید شمس الدین محمد
کاشانی (ابوزید نقاش)، سید شمس الدین محمد [ کاشی ساز و نگارگر ]

سفالگر، نگارگر، خوشنویس وشاعر از مشهورترین هنرمندان پیش از حمله مغول است که عالیترین سفالینه های مینایی و زرین فام را پدید آورده است . اشعار او را غالباً با خطی خوش و کلماتی به هم پیوسته بر آثارش می توان مشاهده کرد. ابو زید تنها هنرمندی است که به دو روش ساخت سفالینه مینایی و زرین فام آشنایی داشته و افزون بر این به هر دو سبک زرین فام ری و کاشان مسلط بوده است. در مقام یک نگارگر هرگز کار تزیین را ساده نگرفته است . ابوزید در کاشی کاری حرم امام رضا و حضرت معصومه با هنرمند همشهری مشهور خود محمد ابن ابی طاهر همکاری داشته است.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.