بزرگان
صفحه اول بزرگان همایون‌فرخ(1262‌-1338‌ق.)، عبدالرحیم
همایون‌فرخ(1262‌-1338‌ق.)، عبدالرحیم [ استاد‌ دانشگاه، نویسنده، مترجم ]

عبدالرحیم همایون فرخ فرزند حاج محمد حسین غفاری و نوه فرخ خان امین الدوله در سال 1253خ در کاشان به دنیا آمد. مادرش فرخنده از خاندان شیبانی بود. عبدالرحیم در کودکی پدر خود را از دست داد و سرپرستی او را دایی مادرش میرزا علی محمد خان شیبانی (مجیرالدوله ) به عهده گرفت. همایون فرخ پس از تحصیلات مقدماتی در کاشان، زبان و ادبیات فارسی و عربی را از محضر علامه محمد قزوینی و زبان انگلیسی را در مدرسه دارالفنون به اتمام رسانید و در سال 1317خ به عضویت فرهنگستان ایران درآمد. وی در1338خ در تهران درگذشت. از آثار اوست : دستور جامع زبان فارسی ( برنده جایزه بهترین کتاب سال 1337خ)، منظومه تاکستان، سفرنامه بختیاری، نمایشنامه عمرولیث، آیین نگارش، فرهنگ لغات انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی و...

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.