بزرگان
صفحه اول بزرگان کوپایی کاشانی (قاضی‌ اسد)(د1047ق.)، ابولقاسم
کوپایی کاشانی (قاضی‌ اسد)(د1047ق.)، ابولقاسم [ قاضی، شاعر، عارف ]

از شاعران و عارفان بزرگ سده 11ق است . در عرفان به مقامات بلندی دست یافت و مدتی طولانی صاحب سلسله بوده است. عشق در اشعار او جنبه روحانی و عرفانی دارد ومانند بسیاری از شاعران عارف ، اندیشه های حکمت اشراق در اشعارش متجلی است . قاضی اسد به سال 1047 ق در کاشان دیده از جهان فرو بست . پیش از مرگ مزار خود را در گورستان کنار دروازه فین مشخص ساخته بود . گویند دو روز قبل از این که به عالم باقی بشتابد به محل دفن خویش رفت و این رباعی را خواند :

                       قاضی اسدا مرگ فراموش مکن                         با بوالهوسان دست در آغوش مکن

                      برخیزو به پای خود به گورستان شو                   خود را چو جنازه بار هر دوش مکن

 

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.