بزرگان
صفحه اول بزرگان طباطبائی (سنجر)، سید‌محمد‌هاشم
طباطبائی (سنجر)، سید‌محمد‌هاشم [ شاعر ]

میر سید محمد هاشم طباطبایی متخلص به سنجرفرزند امیر رفیع الدین حیدر معمایی است که به سال 981ق در کاشان تولد یافت. سنجر در زادگاه خود به کسب دانش پرداخت و از محضر پدر و محتشم کاشانی و دیگر شاعرانی که در خانه پدری وی انجمن داشتند فیض برد . سنجر نیز به هندوستان مسافرت نموده و بعضی ابیات او به قدری سلیس  و روان است که در گفتار مردم به عنوان مثل به کار می رود مانند :

              متاع کفر و دین بی مشتری نیست                                گروهی آن گروهی این پسندند

سنجر در سال 1021ق قصد بازگشت به ایران نمود اما در بیجاپور درگذشت و او را در آن جا به خاک سپردند.

    

 

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.