بزرگان
صفحه اول بزرگان خاوری کاشانی (فخر‌الواعظین)، سیداحمد
خاوری کاشانی (فخر‌الواعظین)، سیداحمد [ شاعر، روزنامه نگار ]

سیداحمد کاشانی متخلص به خاوری شاعر و سخنور مشروطه ‌خواه، عضو انجمن سرّی آزادی‌خواهان، مبارز علیه دیکتاتوری در دورهْ استبداد صغیر، و از روزنامه‌نگاران و دولتمردان عصر مشروطه بود. خاوری در ۱۳۱۶ قمری از کاشان به تهران کوچید و از جانب مظفرالدین‌ شاه به «فخر‌الواعظین» و «لسان‌الاسلام» ملقب شد. او افزون بر همکاری با روزنامه‌های حبل‌المتین، یومیه تهران و مجلس، مدیر و سردبیر روزنامه هفتگی میزان (چاپ تهران) و سردبیر دوره سوم روزنامه ثریا (چاپ کاشان) نیز بود. او به سال ۱۳۳۳ ق. در گذشت.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.